aghKonstruktorzy z krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej już nie raz udowodnili, że w szeregach AGH Racing znajdują się najzdolniejsi inżynierowie. Tym razem twórcy przeszli samych siebie i zbudowali pierwszy bolid wyścigowy o napędzie elektrycznym. Studenci zaprezentowali pojazd w czwartek, 5 lipca w Klubie Studio. Możliwości najnowszej konstrukcji przetestują już w przyszłym tygodniu podczas międzynarodowych zawodów dla inżynierów z całego świata - Formuła Student w Holandii.
agh logo1Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie może poszczycić się poważnymi planami. Studentka tamtejszego wydziału inżynierii akustycznej prowadzi badania nad gitarą modułową. Specjalistyczna konstrukcja umożliwia wyznaczenie wpływu poszczególnych elementów instrumentu na jego parametry akustyczne. Poznanie tej wiedzy naukowej może okazać się rewolucyjne dla lutników, którzy będą mogli tworzyć instrumenty lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb muzyka.
logo ignatianumWybór studiów to ważny moment w życiu młodych ludzi. Ciężko podjąć decyzję, która sprawi, że te kilka lat nauki dadzą wymierne efekty, a nie okażą się marnotrawstwem czasu. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Akademii Ignatianum w Krakowie to dobry wybór dla wszystkich ukierunkowanych na nowoczesne technologie, ale przede wszystkim dla ludzi z sercem i pasją.
code europe krakówJuż 8 maja Kraków stanie się stolicą branży IT. Ponad 150 specjalistów IT z topowych i innowacyjnych firm, takich jak Google, ASOS, JetBrains, Docker, Intel, Red Hat - już 8 maja podzieli się najnowszą wiedzą z branży IT na Code Europe - największej konferencji programistycznej w Polsce. Czego ciekawego będzie się można dowiedzieć?
box23 marca odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Jagiellońskiego, organizowany od lat dla tegorocznych maturzystów oraz młodszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Na odwiedzających czeka 16 Wydziałów, organizacje studenckie oraz wiele atrakcji.
logo ignatianum11 kwietnia w Akademii Ignatianum w Krakowie odbędzie się Dzień Otwarty, który co roku jest organizowany dla przyszłych kandydatów na studia. Dzień Otwarty to najlepsza okazja do zapoznania się z poznania uczelni od kuchni: porozmawiania z wykładowcami oraz ze studentami. Dzień Otwarty to także specjalnie na tę okazję organizowane wykłady, spotkania oraz zajęcia otwarte.
phoca thumb s ur logoW pierwszy dzień wiosny - 21 marca 2018 roku w godz. od 9.00 do 14.00 na terenie kampusu Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbędzie się Dzień Otwarty UR, organizowany z myślą o uczniach szkół ponadgimnazjalnych, a w szczególności tegorocznych maturzystów, którzy już niedługo będą kandydować na studia. Tegoroczna edycja to oprócz prezentacji oferty edukacyjnej uczelni, to także warsztaty, prezentacje oraz konkursy!
logo ATD20 marca w ICE Kraków odbędzie się kolejna edycja największych targów pracy, praktyk i staży w Polsce. Rób to, co kochasz – to hasło tegorocznej edycji Absolvent Talent Days. Na targach pojawi się ponad 120 wystawców, którzy będą oferować studentom i absolwentom pracę, praktyki i staże. Absolvent Talent Days to także bezpłatne warsztaty, szkolenia i wykłady!
agh logo18 marca odbędą się wiosenne Targi Pracy AGH. Organizatorem wydarzenia skierowanego do studentów oraz absolwentów uczelni jest Centrum Karier Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W tegorocznej edycji targów weźmie udział kilkudziesięciu wystawców, którzy poszukują kandydatów na praktyki i staże studenckie oraz oferują pracę dla absolwentów kierunków technicznych i przyrodniczych.
logo ignatianum22 maja odbędzie konferencja naukowa organizowana przez Akademię Ignatianum w Krakowie. “Post-globalizacja? Nacjonalizm, regionalizm, separatyzm a demokracja we współczesnym świecie”. Specjalnym gościem konferencji będzie były prezydent Katalonii, Artur Mas. Prezydent wygłosi wykład otwierający, a następnie weźmie udział w panelu dyskusyjnym, odpowiadając na pytania zgromadzonych gości. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2018 roku. Wydarzenie otrzymało patronat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także patronat medialnym telewizji TVP3 Kraków.
PK 2018Już 22 marca na Politechnice Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki odbędzie się Dzień Otwarty. Tego dnia uczelnia będzie stała otworem przed uczniami szkół średnich, którzy rozważają studia techniczne w Krakowie. W szczególności mile widziani będą tegoroczni maturzyści, którzy już za kilka miesięcy będą kandydować na wybrane kierunki studiów.
phoca thumb m uniwersytet rolniczy krakw   ikonka23 stycznia odbędzie się wernisaż wystawy Wybrane eksponaty z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Rolniczego. Samą wystawę będzie można zwiedzać do 6 lutego w Budynku Jubileuszowym.
PFRON wersja podstawowa RGBJesteś studentem ostatnich lat albo młodym absolwentem? Masz problem ze znalezieniem pracy? Taki scenariusz to rzeczywistość dla wielu młodych absolwentów, ale dla osób niepełnosprawnych, wejście na rynek pracy jest jak wyprawa na K2. Usamodzielnij się, zwiększ swoje szanse, zdobądź pierwsze doświadczenia i znajdź pracę marzeń! Pomoże Ci w tym projekt Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy, którego pomysłodawcą jest Fundacja Sustinae.
phoca thumb l uniwersytet rolniczy krakw   ikonkaJuż w najbliższą sobotę, 13 stycznia odbędzie się pierwsza w Polsce konferencja nauka w pełni poświęcona najlepszym sposobom żywienia psów. W konferencji pod tytułem Konfrontacje różnych sposobów żywienia psów odbędzie się w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
phoca thumb s ur logoPo raz jedenasty, a na Uniwersytecie Rolniczym po raz szósty, zbierana jest karma dla psów i kotów – sucha i puszkowana, w tym weterynaryjna dla rekonwalescentów i przewlekle chorych oraz czyste posłania i zabawki.
phoca thumb s ur logoJuż dzisiaj, tj 5 grudnia 2017 r. w godzinach od 11:30 do 14:30 w Centrum Edukacji Gleboznawczej. Muzeum Gleb na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie odbywać się będzie Światowy Dzień Gleby.
logo ce 1Jesteś specjalistą, a może dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w programowaniu? Już 5 grudnia Kraków stanie się stolicą branży IT. Po raz pierwszy w Polsce, właśnie na grudniowej konferencji programistycznej Code Europe, topowi eksperci z najbardziej innowacyjnych firm z branży IT podzielą się unikalną wiedzą!
phoca thumb s ur logo15 listopada w godzinach od 8:30 do 19:00 na Wydziale Leśnym Uniwersytetu Rolniczego 
w Krakowie odbywać się będzie Krakowski Gis Day.
agh logo18 listopada na AGH odbędą się Targi Pracy organizowane dla studentów i młodych absolwentów. Uczestnicy będą mieli okazję odwiedzić ponad 100 wystawców, zapoznać się z ich ofertami praktyk studenckich, staży oraz ofert pracy dla specjalistów, a także dowiedzieć się wszystkiego o działalności Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
phoca thumb l uniwersytet rolniczy krakw   ikonkaW najbliższą sobotę i niedzielę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odbędzie się 4. Edycja Małopolskich Targów Żywności “Zasmakuj w UR”. Na uczestników będą czekały stoiska z żywnością tradycyjną i regionalną, porady żywieniowe, wykłady, warsztaty, występy artystyczne, wesołe miasteczko, konne przejażdżki, gry i zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami. Partnerem Strategicznym są Lasy Państowe.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->