ujlogo150Pracownicy Biura ds. Osób Niepełnosprawnych UJ oraz Muzeum UJ mają zaszczyt zaprosić na spotkanie ze sztuką pod hasłem "Dotknij kultury" w ramach V Krakowskich Dni Integracji. Spotkaniu towarzyszy premiera niezwykłego przewodnika po zabytkach Collegium Maius dla osób niewidomych i słabowidzących, wzbogaconego atrakcyjnymi grafikami wypukłymi.


26 kwietnia o g. 12.30 w Collegium Maius przy ul. Jagiellońskiej 15 w Krakowie zapraszamy na zwiedzanie najważniejszych pomieszczeń Muzeum Collegium Maius UJ z przewodnikiem, który w przyjaznej dla osób niepełnosprawnych formie, opowie wiele pasjonujących historii. W programie znajdą się: prezentacja limitowanej edycji unikatowego przewodnika dla osób niewidomych i słabowidzących po zabytkach Muzeum UJ, zwiedzanie Collegium Maius z uwzględnieniem potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami, pokazy filmów z audiodeskrypcją, koncert Piwnicy św. Norberta - "W Przestrzeni Siedmiu Kultur". Przewodnik i spotkanie realizuje ideę przybliżania fragmentu dziedzictwa narodowego osobom niewidomym, które na co dzień nie mogą skorzystać ze niezwykle bogatych zbiorów muzealnych, ponieważ nie są one dostosowane do ich potrzeb.

Partnerzy:

Biura ds. Osób Niepełnosprawnych: Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Pedagogicznego, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II, Politechniki Krakowskiej,
Konsorcjum projektu DARe-Learning: Uniwersytet Piotra i Marii Curie w Paryżu, Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach, Uniwersytet Karola w Pradze.

Szczegóły na stronie www.dotknijkultury.pl

Katarzyna Pilitowska
rzecznik prasowy UJ

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->