phoca thumb l agh-logo1Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie poszerza swoją ofertę kształcenia o specjalistyczne kursy dla osób powyżej 50. roku życia. Oferta skierowana jest dla osób aktywnych, które pragną zdobyć wiedzę i umiejętności w nowoczesnych, dynamicznie rozwijających się dziedzinach nauki.


Zajęcia odbywać się będą w ramach nowej inicjatywy Akademii: „AGH - Uniwersytet dla Aktywnych". Celem kursów będzie stworzenie możliwości ustawicznego kształcenia, nabywanie i pogłębianie przydatnych umiejętności. Pierwsze dwa bloki tematyczne to „Podstawy informatyki użytkowej” (m.in. wykorzystanie edytorów tekstu, możliwości Internetu czy bezpieczeństwa w sieci) oraz „Bezpieczeństwo blogów i stron internetowych” (m.in. narzędzia do szybkiego tworzenia stron internetowych). W kolejnych semestrach planowane są także kursy z Bioinżynierii medycznej, Telemedycyny, Energetyki, Nauki o materiałach, Geologii czy Geoturystyki.

Zajęcia będą realizowane w kilkunastoosobowych grupach w oparciu o różnorodne, nowoczesne metody nauczania. Bazować będą one przede wszystkim na e-learningu (wszyscy uczestnicy kursów przejdą szkolenie ze sposobu korzystania z tego narzędzia). Część zajęć realizowana będzie w AGH w formie stacjonarnej. Każdy uczestnik na zakończenie kursu otrzyma zaświadczenie o jego ukończeniu.

Projekt „AGH – Uniwersytet dla Aktywnych” to kolejna inicjatywa Akademii Górniczo-Hutniczej związana z filozofią kształcenia przez całe życie. Wykładowcy z AGH angażują się w m.in. w działalność „Uniwersytetu Dzieci”, organizują - od ponad dwudziestu lat – wykłady w ramach „Uniwersytetu Otwartego” (www.tuo.agh.edu.pl), a także prowadzą liczne kursy e-learningowe dla młodzieży (np. w ramach „Roku Zerowego”). AGH udostępnia także, jako pierwsza uczelnia w Polsce, zasoby edukacyjne w ramach otwartego serwisu Open.agh.edu.pl.

Zapisy na pierwsze dwa kursy, rozpoczynające się 11-12 maja b.r., przyjmowane będą do 8 maja. Warunkiem uczestnictwa w zajęciach jest wniesienie opłaty wpisowej w wysokości 100 zł.

Szczegóły dotyczące zapisów: www.aktywni.agh.edu.pl

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->