arabska kulturaKoło naukowe, działające w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaprasza na spotkanie z kulturą arabską "//3arabskie rEwolucje/ czyli VIII Dni Arabskie w Krakowie". Tematem przewodnim tegorocznych Dni Arabskich są przemiany zachodzące na Bliskim Wschodzie, widziane przez pryzmat społeczno-polityczny oraz kulturowy.


W programie wydarzenia znajdują się dwie konferencje naukowe oraz szereg spotkań na temat bieżących wydarzeń w Świecie Arabskim. Uczestnicy wydarzenia będą mogli wziąć udział w warsztatach tańca orientalnego, pokazach filmów arabskich oraz wernisażach wystaw fotograficznych. Dla zainteresowanych przygotowano warsztaty kaligrafii oraz spotkania z przedstawicielami kultury arabskiej.


Poza wydarzeniami o charakterze naukowym i kulturalnym projekt przewiduje również wydarzenia rozrywkowe, takie jak mecz piłki nożnej "twitter vs. Dyktatura" - czyli nawiązanie do zeszłorocznego "meczu przyjaźni arabsko-żydowskiej". Zwieńczeniem trzydniowych Dni Arabskich będzie impreza integracyjna w stylu orientalnym, w trakcie której odbędzie się quiz wiedzy o Bliskim Wschodzie.


Tegoroczny festiwal odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia i stanowi znakomitą okazję przybliżenia szerokiej publiczności problematyki krajów arabskich, jest również próbą rozumienia sytuacji na Bliskim Wschodzie nie tylko poprzez polityczne zawirowania i zmiany, ale również kulturę i twórczość ludzi ją zamieszkujących.

Więcej informacji: bliskowschodniekn.blogspot.com

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->