logo20121fetiwal naukiTeoria – Poznanie – Doświadczenie to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Nauki w Krakowie. Naukowe miasteczko namiotowe pojawi się na płycie Rynku Głównego w Krakowie dnia 10 maja oraz 11 maja na terenie Collegium Medicum UJ, przy ul. św. Anny 12. Cały Festiwal będzie trwać od środy, 9 maja do soboty, 12 maja.


Patronem wydarzenia jest Jan Józef Ignacy Łukasiewicz. Głównym koordynatorem Festiwalu jest po raz kolejny Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Panele dyskusyjne, prezentacje, warsztaty, wycieczki, występy, spektakle i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich odwiedzających. Centrum wydarzeń w postaci Festynu Nauki zlokalizowane będzie tradycyjnie na płycie Rynku Głównego w Krakowie oraz na terenie Collegium Medicum UJ, przy ul. Św. Anny 12.

Ten rok obfitował będzie w liczne koncerty chóralne, m.in. w Filharmonii Krakowskiej planowany jest „maraton chóralny”, a na scenie odśpiewane mają zostać przeboje muzyki rozrywkowej. Na południowej fasadzie Sukiennic odbywać się będzie pokaz światła i dźwięku, tzw. mapping. Projekcja i obrazy do niej tworzone inspirowane będą plastycznym przetwarzaniem budynku. Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, w ramach Festiwalu Nauki,  zorganizował konkurs filmowy dla młodzieży w wieku od 10 do 17 lat, który polegał na nakręceniu amatorskiego filmu krótkometrażowego na temat „Nauka i Światło”.

FESTIWALOWE ATRAKCJE:

Czwartek, godz. 12.00-16.00
Przejazd zabytkowego tramwaju promującego XII Festiwal Nauki w Krakowie na trasie
Poczta Główna- Starowiślna- Hala Targowa-Rondo Grzegórzeckie- Rondo Mogilskie-Lubicz- Dworzec Główny-Poczta Główna – trasa została zmieniona ze względu na remont torowiska przy Teatrze Bagatela.
Podczas akcji promocyjnej rozdawane będą m.in. ulotki, gadżety oraz bezpłatne bilety na godzinny rejs statkiem po Wiśle !!!

Czwartek, Piątek, godz. 15.00-16.00
Bezpłatna projekcja filmów pt. „Ignacy Łukaszewicz” oraz „Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukaszewicza”
Kino pod Baranami, Rynek Główny 27
(wejściówki dostępne w kasie Kina na godzinę przed każdym seansem)

Sobota, godz. 13.00-14.00
Godzinny, bezpłatny rejs statkiem po Wiśle. Podczas rejsu uczestnicy otrzymają  gadżety promujące XII Festiwal Nauki w Krakowie.

Szczegółowy program:
WWW.FESTIWALNAUKI.KRAKOW.PL

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->