phoca thumb s wse logo21 maja 2012 roku od godz. 9.30 w gmachu głównym Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja „Polska i Niemcy wobec zagrożenia terroryzmem”. 


W konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Europejską, Fundację Konrada Adenauera oraz Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej udział wezmą eksperci i naukowcy z Niemiec i Polski. Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się m.in.: dr Jarosław Gowin, Minister Sprawiedliwości RP; Joachim Bleicker, Minister Pełnomocny Ambasady Republiki Federalnej Niemiec w Polsce; płk Jacek Mąka, Zastępca Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz wielu znamienitych gości reprezentujących zarówno świat polityki, jak i nauki.
Panel dyskusyjny poprowadzi Małgorzata Ławrowska, Dyrektor Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej. Podczas konferencji organizatorzy zapewniają symultaniczne tłumaczenie z języka polskiego na język niemiecki i z niemieckiego na polski. 


Zagrożenie terrorystyczne stało się podstawowym elementem powstałego po przełomie 1990/91 roku układu światowego, przyjmując postać terroryzmu nuklearnego, islamskiego, nacjonalistycznego i cyberterroryzmu. Odzwierciedlając te procesy, konferencja zwraca szczególną uwagę na zagrożenie tymi formami terroryzmu w Niemczech i Polsce oraz podejmuje zagadnienie prewencji oraz zwalczania terrorystycznej groźby w obydwu krajach. 


Wszystkich zainteresowanych udziałem w tym wydarzeniu uprasza się o przesłanie do organizatorów wypełnionego formularza zgłoszeniowego, który dostępny jest na stronie internetowej: www.wse.krakow.pl.


Dodatkowych informacji udziela Dział Współpracy Międzynarodowej WSE, 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->