lingwici24 maja 2012 r. od godz. 09:30 w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie, ul. Westerplatte 11, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie edukacyjne dla miłośników języków obcych - „Dzień Lingwisty”.


„Love in Vain, czyli skąd się wziął rock'n'roll” to tytuł wykładu prof. Tadeusza Sławka, który rozpocznie spotkanie. W dalszej części wydarzenia odbędą się warsztaty z komunikacji międzykulturowej, pokaz tańców Jane Austen, przedstawienie teatralne pt. „Wariacje szekspirowskie” oraz liczne atrakcje stoisk językowych - języka francuskiego, niemieckiego, hiszpańskiego, rosyjskiego, włoskiego, niderlandzkiego. Wydarzenie skierowane do młodzieży licealnej będzie jedynym w swoim rodzaju uzupełnieniem programu nauczania języków obcych w szkołach. Wszystkie wykłady i warsztaty będą prowadzone w języku angielskim.

Uczestnicy będą mieli również niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w warsztatach językowych pt. „Tożsamość języka” oraz „Retoryka polityczna Baracka Obamy” przeprowadzonych w jedynych tego rodzaju kabinach do tłumaczeń symultanicznych w Krakowie. Nowoczesne laboratorium językowe uczelni umożliwia przeprowadzanie ćwiczeń z zakresu tłumaczenia symultanicznego z rozumienia tekstu słuchanego, doskonalenia wymowy oraz dyskusji grupowych. Kabiny symultaniczne pozwalają na samodzielne ćwiczenia z zakresu tłumaczenia z wykorzystaniem materiałów audio i wideo. Umożliwiają one także nagrywanie i odtwarzanie głosu, szlifując tym samym warsztat tłumacza.

Uczestnicy „Dnia Lingwisty” będą mieli również okazję poznać bogatą ofertę studiów WSE na kierunku Filologia angielska - lingwistyka stosowana. Nowością w ofercie na studiach niestacjonarnych pierwszego stopnia jest specjalność Komunikacja międzykulturowa w biznesie.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->