labW dniu 17 października w UEK uroczyście otworzono pracownię komputerową Trading Lab utworzoną dzięki współpracy firmy OSTC z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Trading Lab to szansa dla studentów i pracowników UEK na poznanie sprzętu i oprogramowania na którym pracują profesjonalni Traderzy handlujący na największych światowych rynkach.


Pracownia Trading Lab została utworzona dzięki inicjatywie Katedry Rynków Finansowych UEK we współpracy z firmą OSTC Poland. Umowa ta realizuje uczelnianą strategię o współpracy nauki z biznesem. OSTC jest jedną z wiodących na globalnych rynkach instrumentów pochodnych firmą tradingową.

W ramach uroczystości specjaliści z firmy OSTC Poland zaprezentowali działanie sprzętu i dostępnego w nim oprogramowania. Dzielili się takżewiedzą o światowych rynkach finansowych a także opowiedzieli o różnych sposobach handlu na nich. W pracowni dostępnych jest 12 nowoczesnych stanowisk komputerowych.

Przez cały rok akademicki chętni studenci będą mieli możliwość korzystania z Trading Labu i poznawania tajników tradingu. Pracownikom UEK zaoferowana zostanie możliwość organizacji zajęć z wykorzystaniem oprogramowanidostarczonego przez firmę OSTC Poland. Managerowie OSTC będą prowadzić regularne spotkania ze studentami zainteresowanymi poznaniem 'na żywo' rynków finansowych. Zajęcia w pracowni Trading Lab będą odbywać się w bezpiecznym, symulowanym środowisku, które jednocześnie wiernie odwzorowuje bieżące wydarzenia na rynkach.
W przyszłości we współpracy UEK z OSTC planowane jest zorganizowanie gier giełdowych, w której studenci UEK będą mogli próbować swoich sił na rynkach kontraktów terminowych. Organizatorzy przewidują również coroczne konkursy na najlepszą pracę magisterską i dyplomową napisaną przy użyciu platformy tradingowej OSTC.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->