rekrutacja praktykiwolontariat 1 gffggChiny, Brazylia, Meksyk czy Turcja to tyko niektóre z zakątków świata jakie można zobaczyć dzięki AIESEC. Co roku, blisko 300 osób korzysta z możliwości wyjazdów na zagraniczne praktyki lub wolontariaty, organizowanych przez krakowski komitet AIESEC.


AIESEC to międzynarodowa organizacja studencka, działająca w ponad 113 krajach.Organizacja umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału.Główną aktywnością komitetów lokalnych AIESEC jest organizowanie projektów polegających na umożliwianiu studentom z innych krajów odbycia w polskich firmach oraz organizacjach praktyk i wolontariatów dla polskich studentów.

Wolontariat zagraniczny jest skierowany do studentów, absolwentów wszystkich kierunków, oraz maturzystów. Jego program zazwyczaj opiera się na pracy w szkołach, uniwersytetach, czy organizacjach pozarządowych. Większość organizacji zapewnia wolontariuszom zakwaterowanie lub przekazuje kieszonkowe wystarczające na pokrycie tych kosztów. Wolontariusze AIESEC wyjeżdżają na okres od 6 tygodni do 3 miesięcy, podczas których mogą rozwijać swoje umiejętności językowe, pracy w grupie oraz w środowisku międzynarodowym, obcując z ludźmi zróżnych stron świata. Doświadczenie nie jest wymagane, wystarczy znajomość języka angielskiego.

Praktyki zawodowe to możliwość odbycia stażu za granicą w międzynarodowej korporacji, lokalnym przedsiębiorstwie, czy w organizacji pozarządowej. Oferta skierowana jest do studentów co najmniej 3 roku oraz absolwentów w okresie dwóch lat od ukończenia studiów z minimalnym doświadczeniem i dobrą znajomością języka angielskiego. Student sam decyduje dokąd chce wyjechać i jaką pracę wykonywać. Wyjazd na praktyki trwa zwykle od 6 do 18 miesięcy. Organizacja zapewnia przygotowanie do wyjazdu, pomoc w uzyskaniu wizy oraz kontakt w czasie trwania praktyki. W zależności od kierunku studiów możesz uczestniczyć w praktykach związanych z HR, Marketing Finance, IT, nauczaniem języka, czy prowadzeniem szkoleń.

Aplikacja na praktyki i wolontariat otwarta jest cały rok. Więcej informacji można znależć  na stronie www.krakow.aiesec.pl oraz www.facebook.com/lckrakow.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->