order wschodzcego slonca1Rząd japoński ogłosił decyzję o odznaczeniu dr. hab. Romualda Huszczy, prof. UJ, prof. UW, Orderem Wschodzącego Słońca, Złote Promienie ze Wstęgą w minioną sobotę.
Medal został przyznany profesorowi za zasługi na rzecz rozwoju studiów japonistycznych w Polsce i promocję wiedzy o Kraju Kwitnącej Wiśni.

Ceremonia wręczenia orderu odbędzie się 20 listopada o godzinie 18 w rezydencji ambasadora Japonii.

"Ambasada Japonii wyraża uznanie dla wieloletniej pracy profesora Huszczy i składa serdecznie gratulacje. Jednocześnie ma nadzieję, że stworzone przez niego więzy dobrej woli pomiędzy dwoma narodami przyczynią się do dalszego rozwoju stosunków japońsko-polskich" - czytamy w komunikacie prasowym placówki.

 Dr hab. Romuald Huszcza, prof. UJ, prof. UW jest kierownikiem Zakładu Japonistyki i Sinologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz kierownikiem Zakładu Językoznawstwa Ogólnego i Wschodnioazjatyckiego Uniwersytetu Warszawskiego, a także autorem i współautorem wielu opracowań naukowych o języku japońskim, inicjatorem i kierownikiem projektu wydania wielkiego słownika polsko-japońskiego. Ponadto prowadzi działalność translatorską i dydaktyczną, poprzez którą wydatnie przyczynia się do promocji kultury japońskiej oraz pogłębienia wzajemnego zrozumienia między Polską a Japonią.


!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->