uek logoW dniu 15 listopada (czwartek) gościem spotkań z cyklu "VIP GAP Ekspert" organizowanych przez studentów UEK będzie Andrzej Klesyk, Prezes PZU. Spotkanie, które ma charakter otwarty, rozpocznie się o godz. 11:20 w Sali Senackiej w Budynku Głównym na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wiosną bieżącego roku Prezes PZU wywołał ogólnopolską burzę i rozpoczął dyskusje na temat sytuacji polskiego szkolnictwa wyższego, pisząc na łamach Gazety Wyborczej, że polskie uczelnie są fabrykami bezrobotnych. O tym, czy to samo myśli na temat Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, o tym jak wygląda praktyka zarządzania jedną z największych polskich spółek, o szczegółach jednego z największych sporów Rządu Polskiego przed międzynarodowym trybunałem z Eureko, a także o „ludzkiej twarzy" Prezesa wielkiego biznesu, Andrzej Klesyk będzie opowiadać zgromadzonych w UEK słuchaczom.

Spotkania VIP GAP Ekspert mają charakter luźnej, moderowanej akademickiej pogawędki, podczas której poruszane są zagadnienia dotyczące branży w której działają zapraszani eksperci, jak i luźniejsze tematy dotyczące między innymi życia pozazawodowego gości. Jest to unikatowa możliwość poznania czołowych postaci wielkiego biznesu, mających realny wpływ na sytuacje gospodarczą Kraju. Swobodną możliwość zadawania pytań do Eksperta ma także publiczność. Na poprzednich spotkaniach VIP GAP Ekspert gościli: Prezes Lotos SA - Paweł Olechnowicz, obecnie były już Prezes PGNiG SA - Michał Szubski, czy Prezes Orange Polska - Maciej Witucki.

Andrzej Klesyk jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Wydział Nauk Społecznych, kierunek ekonomia oraz Harvard Business School, gdzie uzyskał tytuł MBA. Andrzej Klesyk posiada rozległe doświadczenie w konsultingu dla sektora finansowego i ubezpieczeniowego. Pracował również w licznych projektach w sektorze detalicznym, dóbrkonsumpcyjnych oraz farmaceutycznym w krajach europejskich, USA oraz RepublicePołudniowej Afryki.Od 14 grudnia 2007 r. pełni funkcję Prezesa Zarządu PZU SA, gdzie jest odpowiedzialny za zarządzanie Spółką oraz Grupą PZU. Pan Andrzej Klesyk zasiada ponadto w radach nadzorczych spółek zależnych. Członek Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Ubezpieczeń, od czerwca 2008 roku pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Komisji. W marcu 2010 roku został powołany do Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.

Organizatorem spotkania jest Koło Naukowe Gospodarki i Administracji Publicznej: http://kngap.uek.krakow.pl/
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->