phoca thumb s ur logoW środę, 14 listopada br. w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Rolniczego (al. 29 Listopada 46), w godzinach od 09:00 do 18:45 odbywać się będzie Krakowski Gis Day 2012, który organizowany jest przez konsorcjum uczelni wyższych (AGH, PK, UJ oraz UR w Krakowie). Gospodarzem wydarzenia jest Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Niewątpliwą atrakcją ma być pamiątkowe zdjęcie z lotu ptaka wykonane za pomocą RoboKoptera, który umożliwia robienie zdjęć z lotu ptaka nawet w najtrudniejszych warunkach. Więcej szczegółów na temat robokoptera znajduje się na stronie internetowej sponsora http://www.robokopter.pl/index.php.

GIS Day to święto użytkowników oraz pasjonatów Systemów Informacji Geograficznej. Tego dnia organizowane są na całym świecie prezentacje, warsztaty i konkursy mające na celu przybliżenie istoty GIS. Po raz pierwszy GIS Day odbył się w 1999 roku a jego pomysłodawcą była firma ESRI oraz National Geographic.

Tematyka "Krakowskiego Gis Day" oscylować będzie wokół Żywiołów Ziemi. Zaproszeni goście poruszać będą niezmiernie ważne tematy związane z wykorzystaniem technologii geoinformacyjnych w zarządzaniu i ochronie środowiska naszej Planety. Tematyka prezentacji, warsztatów oraz gier i zabaw dotyczyć będzie czterech Żywiołów: Powietrza, Wody, Ognia i Ziemi. W tym roku zaproponowane zostanie alternatywne podejście do poznawania Ziemi poprzez szeroko rozumiana sztukę i technologię.

Wydarzenie zostało objęte patronatem: JM Rektora Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie - prof. dr hab. inż. Włodzimierza Sady; Marszałka Województwa Małopolskiego - Marka Sowę; Dziekana Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie - prof. dr hab. inż. Stanisława Orła; Dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie - prof. dr hab. inż. Krzysztofa Ostrowskiego; Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych - mgr inż. Adama Wasiaka.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->