ujUniwersytet Jagielloński z Fundacją FORUM ATOMOWE zapraszają studentów wszystkich kierunków do uczestnictwa w projekcie "Atomowy Autobus, który ma na celu uświadomienie społeczeństwu bezpieczeństwa i ekologii energii jądrowej.
27 listopada br. w godzinach od 10.30 do 16.30 w holu głównym Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Reymonta 4, będzie można obejrzeć model elektrowni atomowej, poznać szczegóły jej działania, być świadkiem doświadczeń z promieniowaniem jonizującym, a także porozmawiać ze specjalistami na temat ochrony radiologicznej, istoty promieniotwórczości, stosowanych technologii budowy reaktorów i systemów zabezpieczeń oraz kosztów budowy przyszłej elektrowni jądrowej przy uwzględnieniu aspektów środowiskowych. Pokazom towarzyszyć będą następujące seminaria:

10.30 – 11.15, sala na antresoli – Bezpieczeństwo elektrowni jądrowych;

11.00 – 11.45, s. 055 - Promieniowanie jonizujące i promieniotwórczość – zacznijmy od podstaw!

11.30 – 12.15, sala na antresoli - Czy narażenie na promieniowanie w otoczeniu elektrowni jądrowej jest większe niż w innych miejscach?

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w dyskusji na temat budowy elektrowni jądrowej w Polsce!

To już druga edycja „Atomowego Autobusu". Akcja rozpoczęła się 26 listopada i będzie trwała do 5 grudnia. Tegoroczna trasa obejmie 10 polskich miast i wystartuje, tak jak poprzednio z Warszawy. Następnie Autobus, kierując się na południe, dojedzie do Krakowa, później odwiedzi Wrocław, po czym wyruszy na podbój Pomorza. Honorowym patronem projektu jest Ministerstwo Gospodarki.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->