Barbara Kudrycka, minister nauki i szkolnictwa wyższego, przyznała stypendia za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2012/2013. Otrzymało je 969 studentów i 99 doktorantów z uczelni w całej Polsce. Stypendium studenckie to 14 tysięcy złotych, doktoranci uzyskają po 22 tysiące zł.

- Nagrodziliśmy ponad tysiąc utalentowanych studentów i doktorantów. Wierzę że przyznane stypendia zwrócą na nich uwagę opiekunów naukowych i otworzą nowe możliwości rozwoju – mówi minister.

Jak poinformowano na stronie resortu nauki, stypendia ministra uzyskało 88 studentów i 24 doktorantów z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Stypendia zostaną wypłacone jednorazowo przez Uczelnię. Od tego roku akademickiego stypendia rozdzielane są na nowych zasadach, zgodnie z wprowadzonymi we wrześniu 2011 roku przepisami. Zgłoszone przez rektorów uczelni wnioski oceniane były metodą punktową, a ich ocena powierzona została zespołowi, w skład którego weszli eksperci reprezentujących różne obszary nauki i sztuki. Wnioski były oceniane głównie pod kątem wybitnych osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych. Osoby, które otrzymały stypendium, uzyskały w rankingu co najmniej 20 pkt – w przypadku studentów i 32 pkt – w przypadku doktorantów.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->