agh-logo1Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie została zaproszona do udziału w międzynarodowym projekcie stażowym w zakresie inżynierii materiałowej, koordynowanym przez jedną z czołowych amerykańskich uczelni – Penn State University.

Głównym celem projektu o nazwie „International Intership in Materials” jest stworzenie najlepszym studentom warunków do rozwoju i poszerzania wiedzy w międzynarodowym środowisku - uczestnicy będą mieli m.in. okazję brać udział w pracach zespołów badawczych. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Wydział Inżynierii Materiałowej Penn State University. W programie stażowym uczestniczyć będą młodzi ludzie z piętnastu europejskich i azjatyckich uczelni – AGH jest jedyną polską szkołą wyższą w tym gronie. Wśród partnerów projektu znajdują się m.in. uniwersytety w Leeds i w Sheffield (Wielka Brytania), Politechnika w Madrycie (Hiszpania), Uniwersytet Techniczny w Darmstadt (Niemcy), Instytut Techniczny w Tokio (Japonia), Uniwersytet w Zhejiang (Chiny) czy szwajcarski Federalny Instytut Techniczny. Głównym inicjatorem przystąpienia do projektu po stronie Akademii był prof. Jerzy Lis, Dziekan Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki AGH. 
Studenci drugiego stopnia inżynierii materiałowej w Akademii Górniczo-Hutniczej (kierunek ten prowadzony jest na kilku wydziałach) będą mogli starać się o zakwalifikowanie do programu w każdym semestrze wiosennym. W ramach wymiany na AGH pojawią się studenci inżynierii materiałowej z Penn State University. Koszty pobytu stażystów, łącznie ze stypendium, pokrywać będzie w każdym przypadku uczelnia-gospodarz. 

Penn State University (stan Pennsylvania) jest jedną z najlepszych publicznych uczelni w USA. Studiuje na niej prawie 45 tys. studentów, uczelnia zatrudnia niemal 9 tys. pracowników. Jej roczny budżet przekracza 1,7 miliarda dolarów. Penn State zajmuje miejsce w czołowej 50. uczelni
w światowych rankingach.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->