Smak studenckiemu życiu w Łodzi nadają przede wszystkim artystyczne klimaty. Jednak niekoniecznie trzeba spędzać je na imprezowaniu w towarzystwie bohemy czy uczestnictwie w kwitnącej kulturze. To także świetne miejsce na spędzaniu czasu aktywnie - uprawiając sport i rekreację.

Łódź ze stolicy manufaktury stała się centrum rozrywki, mody i kina, czerpiąc z wielonarodowych tradycji. I to nie tylko z powodu kwitnącego świata filmu i mody. Miasto jest miejscem setek imprez teatralnych, filmowych, muzycznych, literackich i plastycznych. Gości 40 różnego rodzaju festiwali i konkursów, w tym przeglądy o randze międzynarodowej. Listę najważniejszych wydarzeń otwiera Festiwal Dialogu Czterech Kultur. Co roku we wrześniu miasto zamienia się w wielkie centrum koncertów, wernisaży, spektakli teatralnych i projekcji filmowych, rozwijających ideę dialogu cywilizacji polskiej, niemieckiej, żydowskiej i rosyjskiej. Uwagę przyciągają także inne renomowane festiwale: Łódź Design Festival, Fotofestiwal, Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier, Fashion Week Poland, i Festiwal Muzyki Filmowej. Jeśli chcesz się “ukulturalniać” w Łodzi na co dzień - polecamy przedstawienia w Teatrze im. Stefana Jaracza, Teatrze Muzycznym i Teatrze Wielkim. Odwiedzaj też Muzeum Sztuki. Jest ono znanym na całym świecie ośrodkiem kultury współczesnej z unikatową kolekcją sztuki awangardowej. Z kolei performance, instalacje, multimedia, fotografie czy film to tylko niektóre pozycje w repertuarze słynnej Galerii Wschodniej.

Jeśli masz ochotę na bujne życie towarzyskie na wstępie zapraszamy na ulicę Piotrkowską i do Manufaktury. Pierwsze miejsce, nazywane przez łodzian „Pietryną” to ponad czterokilometrowy najdłuższy polski deptak, na którym znajdują się najbardziej znane łódzkie kluby - Łódź Kaliska, Rezydencja czy Czekolada. Piotrkowska wyda Ci się szczególnie atrakcyjna wiosną i latem, kiedy przed kawiarniami i restauracjami wyrastają dziesiątki ogródków. Miejsca do zabawy znajdziesz również na osiedlu studenckim Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego (Lumumbowie). Zapraszają tam takie kluby jak Futurysta, Balbina, Medyk, Synapsa, Underground. Łódzkie życie klubowe obrosło sporą legendą - było miejscem narodzin gwiazd polskiej muzycznej sceny alternatywnej: Cool Kids of Death, Comy, Psychocukry, Big Cyca. Z kolei Manufaktura to nie tylko ponad 250 sklepów, ale i jedno z największych w Europie centrów rozrywki. Na 27 ha znajdziesz też restauracje, dyskotekę, kręgielnię, ściankę wspinaczkową, kluby fitness, kino, teatr i hotel.

W Łodzi znajdziesz wiele możliwości aktywnego wypoczynku w czasie wolnym od zajęć. W 31 łódzkich parkach i w miejskim Lesie Łagiewnickim znajdziesz świetne warunki do uprawiania joggingu i nordic walkingu. Zachęcamy do odwiedzenia Ogrodu Botanicznego, na terenie którego zobaczyć można alpinarium, ogród japoński oraz arboretum. W Łodzi znajdziesz też m.in. największy w Polsce Aquapark Fala, hale sportowe i boiska, korty tenisowe a zimą lodowiska. Poza tym do wyboru masz liczne kluby bilardowe, skateparki, ścianki wspinaczkowe, kręgielnie, pola golfowe, szkoły sztuk walki, aerokluby, szkoły tańca czy strzelnice. Warto wiedzieć, że studenci łódzkich uczelni mogą też liczyć na zniżki związane z korzystaniem z obiektów AZS, który posiada tuzin sportowych sekcji.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->