uek logoFinanse i oszczędzanie to dla studenta zwykle drażliwy temat. W ramach „Tygodnia dla Oszczędzania” może jednak uda się go oswoić. Projekt jest jedną z największych akcji edukacyjnych w Polsce, której celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu zarządzania własnymi środkami finansowymi oraz promowanie idei oszczędzania.

Już 5 grudnia odbędą się debaty eksperckie o edukacji finansowej realizowane w ramach akcji społecznej „Tydzień dla Oszczędzania”. Ich głównym celem jest pobudzenie debaty publicznej na temat edukacji finansowej oraz potrzeby podjęcia długofalowych i strategicznych działań podnoszących kompetencje finansowe Polaków. Tematy, które zostaną poruszone podczas debat to m.in. :
  • Mocne i słabe strony wiedzy finansowej Polaków – co badania mówią 
    o kompetencjach finansowych Polaków? 
  • Teoria a praktyka – czy Polacy potrafią skutecznie zarządzać swoimi finansami? 
  • Edukacja finansowa od małego? Czy i kiedy powinniśmy wprowadzać edukację finansową do programu nauczania w szkołach i na uczelniach?
  • Co możemy zrobić na rzecz poprawy wiedzy i kompetencji konsumentów finansowych na poziomie lokalnym i regionalnym?
Spotkania odbędą się w formule panelowej i będą otwarte dla publiczności. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy 5 grudnia do budynku Uniwersytetu Ekonomicznego 
w Krakowie do sali nr 8 w Pawilonie S o godzinie 16.30.

Przedsięwzięcie łączy się ze Światowym Dniem Oszczędzania, który społeczność międzynarodowa obchodzi 31 października. W 2007 r. Fundacja Kronenberga we współpracy z Fundacją Think! rozpoczęła realizację projektu „Tydzień dla Oszczędzania”, w ramach którego odbywają się działania edukacyjne dla społeczności lokalnej w całej Polsce.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->