yvote aegeeY Vote 2014 to ogólnoeuropejski projekt organizowany przez Europejskie Forum Studentów AEGEE, mający na celu zachęcenie młodzieży do aktywnego uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W ramach tej inicjatywy odbędzie się 12 konwencji, podczas których odbędą się liczne dyskusje i wykłady na tematy ważne z punktu widzenia młodych ludzi. Krakowska konwencja, zaplanowana na dni od 4 do 9 marca będzie oscylowała wokół zagadnień związanych z edukacją.

Tematyka wydarzenia jest odpowiedzią na coraz większe zaangażowanie instytucji unijnych w problematykę szkolnictwa wyższego. Podczas konferencji zostanie poruszona między innymi kwestia wzajemnego uznawania dyplomów uczelni przez kraje unijne, jak również rozwój European Higher Education Area.

Uczestnicy będą mieli także okazję do wspólnej wymiany poglądów, a także rozmowy z kandydatami na europosłów. Niektóre prelekcje będą otwarte dla publiczności.

Finalnym produktem wszystkich konwencji będzie dokument - Students’ Agenda for Europe- w którym zawarte zostaną rekomendacje adresowane do decydentów politycznych - w szczególności członków Parlamentu Europejskiego wybranych na nową kadencję 2014-2019.

Wydarzenie ma na celu uświadomienie uczestnikom wyborów, zwłaszcza tym, którzy swoje prawo będą mogli wykorzystać po raz pierwszy, że ich głos ma znaczenie, a ich potrzeby nie będą zignorowane, jeśli tylko je wyrażą.

Europejskie Forum Studentów AEGEE to międzynarodowa, interdyscyplinarna, apolityczna organizacja studencka skupiająca ok. 13 tysięcy byłych i obecnych studentów w ponad 200 miastach całej Europy. AEGEE-Kraków jest obecnie jednym z najprężniej działających oddziałów w Europie.

www.aegee-krakow.pl  
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->