Wyższa Szkoła Europejska im. ks. J. Tischnera w KrakowieDyrektorów szkół, pedagogów oraz wszystkie osoby interesujące się tematem nowoczesnej edukacji zapraszamy serdecznie do udziału w III Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce. Konferencja odbędzie się 27 maja 2014 roku w Wyższej Szkole Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie przy ul. Westerplatte 11. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Motywem przewodnim konferencji będą nowatorskie programy nauczania, które zostały wypracowane i wdrożone w ramach realizowanego przez WSE projektu „Kształcenie Pełne Wyobraźni". Uczestnicy będą mogli szczegółowo zapoznać się zarówno z samym projektem i opracowanymi w nim metodami i narzędziami dydaktycznymi, jak również najnowszymi trendami panującymi w sektorze edukacyjnym.

Szczegółowy program konferencji:

9:00 – 9:15
Przywitanie gości oraz wprowadzenie dotyczące projektu „Kształcenie Pełne Wyobraźni" – dr Joanna Lubecka, opiekun programowy przedmiotu Historia.
9:15 – 9:45
Innowacyjność programów i wybranych scenariuszy projektu „Kształcenie Pełne Wyobraźni" - Grzegorz Szymanowski.
9:45 – 10:00
Nauczanie Przyrody w szkołach ponadgimnazjalnych – Elżbieta Obal-Dyrek, opiekun programowy przedmiotu Przyroda.
10:00 – 10:30
Tworzenie programów i prezentacja wybranych scenariuszy lekcji w ramach projektu „Kształcenie Pełne Wyobraźni" – Jacek Slósarz.
10:30 – 11:15
O metodzie projektu. Jak realizować projekt interdyscyplinarny w szkole ponadgimnazjalnej? – Sabina Furgoł, Lechosław Hojnacki, autorzy podręczników dla nauczycieli: Metoda projektów w szkole ponadgimnazjalnej.
11:15 – 11:45
Zmiany pokoleniowe czyli jak dostosować metody nauczania do współczesnych uczniów – dr Błażej Sajduk, prorektor Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie.
11:45 – 12:15
Przerwa kawowa.
12:15 – 13:30
Warsztaty z wykorzystaniem internetowej platformy Moodle.

Każdy z uczestników konferencji otrzyma także bezpłatny dostęp do materiałów dydaktycznych, które zostały przygotowane na potrzeby projektu „Kształcenie Pełne wyobraźni". Pozwolą one na prowadzenie w nowatorski sposób zajęć z zakresu przyrody i historii w szkołach ponadgimnazjalnych.

Ogólnopolskie Dni Innowacji w Dydaktyce stanowią część Małopolskiego Festiwalu Innowacji 2014 organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Udział w III Ogólnopolskich Dniach Innowacji w Dydaktyce jest BEZPŁATNY.

Na zgłoszenia (udział w konferencji lub/i warsztatach) organizatorzy czekają do 26 maja 2014 r. pod adresem e-mailowym: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->