Koło Neuronaukowców NEURONUS wraz z Zakładem Neurofizjologii i Chronobiologii Instytutu Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego ma zaszczyt zaprosić na II Ogólnopolską Neurokonferencję Studencką NEURONUS, która odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia w Auli Głównej Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

NEURONUS zrzesza studentów specjalizujących się w różnych dziedzinach i studiujących w różnych ośrodkach naukowych w Polsce i za granicą.

W tym roku pod patronatem Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. dr hab. Barbary Kudryckiej, Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawary i Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego będą poruszane niecodzienne tematy związane z układem nerwowym i jego funkcjonowaniem. Prelegenci spróbują odpowiedzieć na nurtujące każdego człowieka pytania o podłoże emocji, takich jak strach i radość; wyjaśnić fenomen świadomego snu; sprawdzić, czy można czytać w myślach; czy też określić, przez co mózg rozumie dobre zdjęcie.

Konferencję uświetni obecność elektrofizjologa prof. dr hab. Jerzego Morzymasa, psychofizjologa prof. dr hab. Jana Kaisera oraz dyrektora Zakładu Neurofizjologii i Chronobiologii prof. dr hab. Mariana H. Lewandowskiego.  

Doświadczenia zdobyte podczas organizacji I edycji NEURONUSA pozwoliły na udoskonalenie formy, organizacji oraz atrakcyjności przedsięwzięcia. Ubiegłoroczna Neurokonferencja odniosła spory sukces, zamieniając Kraków w polską neurostolicę i potwierdzając, że studenci interesujący się szeroko pojętymi neuronaukami chętnie biorą udział w takich przedsięwzięciach.

Oferujemy możliwość udziału w ciekawym wydarzeniu kulturalno-naukowym związanym z szybko rozwijającą się dziedziną, jaką jest neurobiologia. Zapewniamy dostęp do organizatorów i prowadzących Konferencję, a także do wszystkich materiałów pomocniczych i promocyjnych.

Pełną listę omawianych tematów oraz inne informacje związane z Konferencją znajdują się na oficjalnej stronie Koła Neuronaukowców www.neuronus.pl.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->