pk logoNadeszły czasy, w których musimy zacząć myśleć o naszym środowisku i mu pomagać, chodzi już nie tylko o oszczędzanie wody i energii i segregowanie śmieci. Trzeba pójść o krok dalej i pokazać ludziom i przedsiębiorcom dlaczego tak ważne jest dbanie o środowisko, Politechnika Krakowska zaczęła interesować się tym tematem już ok 20 lat temu, a teraz bierze sprawę na poważnie.

9 października br. o godz 12:00 na Politechnice Krakowskiej zostanie oficjalnie otwarte Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego, prace trwały przez ostatnie dwa lata a cała inwestycja wyniosła ponad 20 mln zł.

MBLE powstało w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego i będzie zarówno miejscem badań jak również ma pomagać małopolskim przedsiębiorcom i samorządom jako ośrodek doradczy w dziedzinie niskoenergetycznego budownictwa i możliwe że dzięki temu Małopolska zostanie w tym temacie krajowym liderem.

Laboratorium jest jedynym takim centrum naukowo-badawczym w Polsce, w którym będą prowadzone badania technologii energooszczędnych, komfortu użytkowania budynków niskoenergetycznych jak również rozwiązań materiałowych, konstrukcyjnych i instalacyjnych.
Małopolskie Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego zostało zbudowane zgodnie z wymaganymi normami dla budynków niskoenergetycznych oraz został wyposażony w najbardziej nowoczesny sprzęt do takich badań.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->