phoca thumb s ur logoJuż 29 stycznia każdy maturzysta i kandydat na studia będzie miał okazję przyjrzeć się Uniwersytetowi Rolniczemu w Krakowie z bardzo bliska. W Centrum Kongresowym UR w godzinach od 10.00 do 14.00 odbędzie się Dzień Otwarty uczelni.

Podczas Dnia Otwartego oprócz oferty edukacyjnej uczelni, zaprezentowana zostanie oferta Centrum Kultury Studenckiej (Chóru Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni", Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard"), a także działalność Samorządu Studentów, Kół Naukowych i in.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie posiada bogatą historię. Wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie w 1890 roku funkcjonował jako Studium Rolnicze. Przez lata przekształceń Uczelnia zmieniała swoją nazwę aby ostatecznie w 2008 roku uzyskać status Uniwersytetu, stając się tym samym jedynym Uniwersytetem Rolniczym w Polsce.Uniwersytet dzisiaj to 24 kierunki, 54 specjalności, na których kształci się ok 12 tysięcy studentów. Uczelnia oferuje 32 kierunki studiów podyplomowych. Studenci mają do dyspozycji 28 stacji doświadczalnych o łącznej powierzchni około 7 tys. ha.

Uczelnia prowadzi co roku kilkaset tematów badawczych, organizowanych jest wiele konferencji, sympozjów i seminariów krajowych oraz międzynarodowych stanowiących płaszczyznę do dyskusji i wymiany doświadczeń. Pracownicy naukowo-dydaktyczni utrzymują ścisłą współpracę z firmami, izbami rolniczymi oraz organami administracji państwowej i samorządowej, dzięki której możliwe jest upowszechnianie wyników prowadzonych badań.Studia na UR to nie tylko edukacja w świetnie zaopatrzonym zapleczu naukowo-dydaktycznym pod okiem wybitnych naukowców, ale również tętniąca życiem społeczność studencka organizująca m.in. Juwenalia, rajdy studenckie czy akcje charytatywne.
 
W swojej ofercie UR proponuje studentom i pracownikom wyjazdy zagraniczne w ramach programów ERASMUS i CEEPUS, stwarzając tym samym okazję do zdobycia cennego doświadczenia. UR to połączenie tradycji z nowoczesnością, co gwarantuje rozwój intelektualny i zwiększa szanse naszych absolwentów na rynku pracy.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->