inventurniej   logo21 kwietnia 2015 roku odbędzie się czwarta edycja Międzyuczelnianego Konkursu Wiedzy Turystycznej „InvenTurniej" organizowanego przez Koło Naukowe Turystyki i Rekreacji InvenTur Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W tym roku motywem przewodnim jest Ameryka Północna.
 
Celem konkursu jest poszerzenie i utrwalenie wiedzy studentów z zakresu geografii, krajoznawstwa, ekonomiki turystyki oraz organizacji ruchu turystycznego w krajach europejskich, a w szczególności wyłonienie i nagrodzenie najlepszych zespołów. Ponadto konkurs umożliwia integrację środowisk studenckich krakowskich uczelni zainteresowanych sprawami turystyki.
 
Tematyką tegorocznej edycji będzie Ameryka Północna. Turniej odbywa się drużynowo, a każdy zespół liczy 3 osoby. Konkurs organizowany jest w formie trzech etapów, w których zawodnicy odpowiadają na różnego rodzaju pytania dotyczące głównego tematu turnieju. Do drugiego etapu przechodzą trzy drużyny, które uzyskały najwyższą ilość punktów. Finał konkursu jest już rozgrywką pomiędzy dwoma najlepszymi zespołami.
 
W poprzednich edycjach głównymi nagrodami były kursy wychowawców kolonijnych i weekendowe pobyty w polskich górach. W tym roku na uczestników czekają równie atrakcyjne nagrody.
 
Konkurs odbędzie się 21 kwietnia 2015 roku o godzinie 10:00 w Sali Senackiej w Budynku Głównym na Kampusie UEK. Zapisy na fanpage'u InvenTurniej.
 
W konkursie udział weźmie 10 drużyn, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->