ujGwarantowany indeks jednej z najlepszych uczelni w Polsce na wymarzony kierunek studiów? To możliwe! Na Uniwersytecie Jagiellońskim rusza XXI edycja Konkursu Wiedzy o uczelni. Udział w zmaganiach mogą wziąć maturzyści z całej Polski, a dla najlepszych Uniwersytet Jagielloński przygotował wolne miejsca na najbardziej popularne kierunki studiów niemal wszystkich wydziałów uczelni.

To już XXI edycja, pierwszy raz Konkurs Wiedzy o Uniwersytecie Jagiellońskim odbył się 1996 roku. Najważniejszym celem konkursu organizowanego dla maturzystów jest przybliżenie historii polskiej i europejskiej oświaty poprzez historię krakowskiego uniwersytetu. Uczestnikami zmagań mogą być maturzyści z całej Polski, bez względu na miejsce zamieszkania. Uczelnia w ten sposób oprócz promowania własnej oferty, wyrównuje szanse między kandydatami.

Formuła kursu ciągle się rozwija. Pierwsza edycja miała charakter jedynie regionalny, a uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół z Podhalańskiego Związku Gmin. Z kolejnymi latami jego zasięg powiększał się, aż osiągnął poziom ogólnopolski. Od czasu ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji Konkursu, eliminacje odbywają się nawet w Londynie.

Uczestnicy konkursu mają za zadanie gruntowanie utrwalić swoją wiedzę na temat historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Organizator przygotował wykaz obowiązujących lektur, które warto przeczytać przed pierwszym etapem. Rejestracja uczestników potrwa do 18 lutego 2017. Eliminacje zostały zaplanowane na 4 marca. Zachęcamy maturzystów do wzięcia udziału w Konkursie organizowanym przez Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. Finaliści konkursu będą studentami UJ zanim jeszcze podejdą do egzaminów maturalnych!


Więcej na temat konkursu, wykaz obowiązującej literatury oraz formularz zgłoszeniowy znajdziecie tutaj.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->