uniwersytet rolniczy krakw   ikonkaJuż za miesiąc, w pierwszy dzień wiosny odbędzie Dzień Otwarty na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. Uczniowie szkół średnich, a w szczególności tegoroczni maturzyści będą mogli odwiedzić uczelnie i dowiedzieć się jak studiuje się na UR w Krakowie. W programie przewidziano prezentację oferty dydaktycznej, wykłady popularnonaukowe, a także ekspozycja stoisk wszystkich wydziałów oraz występy. Przyjdź, sprawdź i wybierz kierunek dla siebie!Dlaczego warto tam być?

W części ogólnej, która odbędzie się w auli Centrum Kongresowego (al. 29 Listopada 46) oprócz prezentacji oferty dydaktycznej planowane są dwa wykłady popularnonaukowe:
  • „W świecie mikro i nano – historia mikroskopii" (dr hab. Dorota Wojtysiak),
  • "Czy myśliwi są potrzebni?" (dr inż. Marek Wajdzik).
Prezentacje przeplatane będą występami uczelnianych zespołów artystycznych - Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Hagard”, Studenckiego Zespołu Góralskiego „Skalni” oraz Chóru UR. Ekspozycję stoisk poszczególnych wydziałów zaplanowano w holu budynku Wydziału Leśnego (al. 29 Listopada 46). Maturzyści oraz młodsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mogli porozmawiać z pracownikami uczelni i studentami o tym, jak studiuje się na uczelni oraz jakie kierunki studiów można wybrać. Dzień Otwarty odbywać się będzie w na terenie Kampusu Uniwersytetu Rolniczego przy al. 29 Listopada.


Dlaczego warto akurat Uniwersytet Rolniczy w Krakowie?

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie jest jedną z wiodących Uczelni w dziedzinie nauk przyrodniczych w Polsce. Uczelnia wywodzi się z Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie od 1890 roku rozwijały się nauki rolnicze i leśne. Uniwersytet Rolniczy dzisiaj to: 7 Wydziałów, 1 jednostka międzyuczelniana, około 11 tys. studentów, kilkadziesiąt kierunków studiów I, II i III stopnia oraz studiów podyplomowych. Studia na UR to nie tylko edukacja w świetnie zaopatrzonym zapleczu naukowo-dydaktycznym pod okiem wybitnych naukowców, ale również tętniąca życiem społeczność studencka organizująca m.in. Juwenalia, rajdy studenckie czy akcje charytatywne. W swojej ofercie UR proponuje studentom i pracownikom wyjazdy zagraniczne w ramach programów ERASMUS i CEEPUS, stwarzając tym samym okazję do zdobycia cennego doświadczenia. UR to połączenie tradycji z nowoczesnością, co gwarantuje rozwój intelektualny i zwiększa szanse naszych absolwentów na rynku pracy. Uczelnia prowadzi co roku kilkaset tematów badawczych, organizowanych jest wiele konferencji, sympozjów i seminariów krajowych oraz międzynarodowych stanowiących płaszczyznę do dyskusji i wymiany doświadczeń. Uniwersytet kształci studentów w dziedzinie nauk: rolniczych, leśnych, biologicznych, weterynaryjnych, ekonomicznych, przyrodniczych, technicznych. Ponadto prowadzone są badania w wielu strategicznych i innowacyjnych dziedzinach, skupiających się wokół sektora Life Science.
dzien otwarty krakow

Aby wziąć udział w Dniu Otwartym, należy się zarejestrować na stronie uczelni. Więcej informacji oraz pełen program wydarzenia znajdziesz tutaj
.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->