phoca thumb m uniwersytet rolniczy krakw   ikonkaAbsolwent Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja i członek Międzywydziałowego Koła Naukowego UR działającego przy Wydziale Rolniczo-Ekonomicznym, Piotr Janiec, otrzymał wyróżnienie „Za realny wkład w rozwój ekologii w Rosji” na międzynarodowej olimpiadzie. Finał konkursu odbył się 4 czerwca na Bałtyckim Federalnym Uniwersytecie im. I Kanta w Kaliningradzie.

Rok 2017 w Federacji Rosyjskiej ogłoszony został Rokiem Ekologii, i właśnie ekologia była głównym tematem finału. W ramach zmagań konkursowych uczestnicy mieli okazję sprawdzić się w roli ekspertów-ekologów oraz zademonstrować wiedzę na temat kultury Rosji, a także znajomości języka rosyjskiego. W olimpiadzie wzięli udział studenci z 25 krajów całego świata. Do finałowego etapu przeszło 70 studentó, m. in. z Polski, Litwy, Niemiec, Chorwacji, Słowacji, Hiszpanii, Mongolii, Sudanu, Angoli, Konga, Wietnamu, Turkmenistanu czy Tadżykistanu.
Piotr Joniec
Jako członek Międzywydziałowego Koła Naukowego UNiwersytetu Rolniczego w Krakowie Piotr Joniec w czasie studiów uczestniczył w wyprawach naukowych nad Bajkał i do Magadanu, co zapoczątkowało jego pasję do poznawania przyrody Rosji, a w szczególności Syberii. Po ukończeniu studiów inżynierskich wyjechał na kurs językowy na Północno-Wschodnim Federalnym Uniwersytecie im. M.K. Ammosowa w Jakucku, z którym już od kilku lat współpracuje Koło Naukowe UR i uczestniczy we wspólnych ekspedycjach.

Więcej informacji na temat Uniwersytetu Rolniczego znajdziesz tutaj.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->