phoca thumb l uniwersytet rolniczy krakw   ikonkaW najbliższą sobotę i niedzielę na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie odbędzie się 4. Edycja Małopolskich Targów Żywności “Zasmakuj w UR”. Na uczestników będą czekały stoiska z żywnością tradycyjną i regionalną, porady żywieniowe, wykłady, warsztaty, występy artystyczne, wesołe miasteczko, konne przejażdżki, gry i zabawy z animatorami, konkursy z nagrodami. Partnerem Strategicznym są Lasy Państowe.

Celem Targów jest propagowanie idei zdrowego odżywiania oraz promocja produktów tradycyjnych i regionalnych z województwa małopolskiego.

W programie przewidziano:
  • pokazy kulinarne,
  • pokazy browarnictwa,
  • wspólne gotowanie potraw,
  • porady trenera personalnego,
  • wspólną gimnastykę na świeżym powietrzu,
  • występy grup tanecznych,
  • zespołów folklorystycznych,
  • zespołów wokalno-instrumentalnych,
  • liczne konkursy i wiele innych atrakcji.

W trakcie wydarzenia odbywać się będą wykłady popularnonaukowe na temat prozdrowotnej wartości owoców i warzyw, zdrowej żywności z polskich lasów, roli ziół i przypraw w żywności, czy aspektów rolnictwa ekologicznego. Dodatkowo dla dzieci przewidziano warsztaty plastyczne m.in. wyrobu ozdób z filcu, a także tzw. „młodego chemika”. Zaplanowano również konkurs na najsympatyczniejszego wystawcę!

Co jeść? Kiedy jeść? W jakich proporcjach? Jak powszechnie wiadomo - zdrowe odżywianie to regularne dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich ilościach i proporcjach. Głównym celem organizowanych na Uniwersytecie Rolniczym Targów ma być propagowanie idei zdrowego odżywiania. Wydarzenie jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie kuchnią tradycyjną i regionalną, a także wzrastającą świadomość konsumencką wśród mieszkańców Małopolski. W ubiegłorocznej edycji targów udział wzięło ponad 60 wystawców i ponad 4000 zwiedzających.

IV Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR” odbywać się będą w dniach od 30 września (od 10:00 do 18:00) do 1 października br. (od 9:00 do 17:00) na terenie Uniwersytetu Rolniczego przy ul. Balickiej 253. Uroczyste otwarcie nastąpi 30 września o godzinie 10:00.
Targi ur

Więcej na informacji na temat Uniwersytetu Rolniczego znajdziesz tutaj. 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->