PFRON wersja podstawowa RGBJesteś studentem ostatnich lat albo młodym absolwentem? Masz problem ze znalezieniem pracy? Taki scenariusz to rzeczywistość dla wielu młodych absolwentów, ale dla osób niepełnosprawnych, wejście na rynek pracy jest jak wyprawa na K2. Usamodzielnij się, zwiększ swoje szanse, zdobądź pierwsze doświadczenia i znajdź pracę marzeń! Pomoże Ci w tym projekt Student, absolwent, specjalista – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy, którego pomysłodawcą jest Fundacja Sustinae.

Dla kogo powstał projekt?


Fundacja Sustinae poszukuje gotowych do podjęcia pracy niepełnosprawnych studentów ostatniego roku studiów I, II i III stopnia lub absolwentów uczelni, którzy otrzymali dyplom absolutorium nie później niż 2 lata od przystąpienia do projektu.

- Realizowany przez nas projekt „Student, specjalista, absolwent – zintegrowany program wsparcia osób niepełnosprawnych na otwartym rynku pracy” ma na celu wprowadzenie na rynek pracy 100 studentów i absolwentów krakowskich i warszawskich uczelni wyższych. – opisuje Monika Cyboran – Trzebińska, prezes Fundacji Sustinae. - Uczestnicy projektu przejdą z nami drogę „od studenta do specjalisty”, korzystając z różnorodnych form wsparcia. Pierwszą najistotniejszą formą wsparcia jest diagnoza sytuacji w kontekście biospołecznym, czyli pełna diagnoza z uwzględnieniem czynników osobowych i środowiskowych z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi. Kolejno zostanie zaplanowana i zrealizowana indywidualna ścieżka kariery - dodaje.
Na jakie wsparcie może liczyć uczestnik?

Udział w projekcie to szansa dla niepełnosprawnych studentów i absolwentów na uzupełnienie lub podniesienie kwalifikacji, zdobycie doświadczenia zawodowego i opracowanie długoterminowego planu rozwoju drogi zawodowej. Dla uczestników z niepełnosprawnością znaczną i umiarkowaną zaplanowane są szkolenia zawodowe, płatne staże oraz dodatki motywacyjne. Efektem końcowym ma być podjęcie satysfakcjonującego zatrudnienia.

- Każda osoba będzie miała możliwość dogłębnej diagnozy swoich predyspozycji – być może ukrytych talentów, oraz wypracowania Indywidualnego Planu Działania z doradcą zawodowym, wsparcia asystenta rynku pracy oraz trenera aktywizacji, a także uczestnictwa w zajęciach warsztatowych przygotowujących do bezpośredniego kontaktu z pracodawcami – zachęca Monika Cyboran – Trzebińska
fs ulotka 200x200 02 1 1
Chcesz dołączyć do projektu? Sprawdź szczegóły na stronie organizatora! 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->