logo ignatianum22 maja odbędzie konferencja naukowa organizowana przez Akademię Ignatianum w Krakowie. “Post-globalizacja? Nacjonalizm, regionalizm, separatyzm a demokracja we współczesnym świecie”. Specjalnym gościem konferencji będzie były prezydent Katalonii, Artur Mas. Prezydent wygłosi wykład otwierający, a następnie weźmie udział w panelu dyskusyjnym, odpowiadając na pytania zgromadzonych gości. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 marca 2018 roku. Wydarzenie otrzymało patronat Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, a także patronat medialnym telewizji TVP3 Kraków.

Konferencja odbędzie się w Akademii Ignatianum w Krakowie w dniach 22-23 maja 2018 roku.
- Nasza konferencja będzie stanowiła bezprecedensowy wkład w rozwój nauki i praktyki politycznej – przekonuje dr Agnieszka Grzechynka z komitetu organizacyjnego wydarzenia. - Będzie nie tylko największą jak dotąd płaszczyzną dyskusji na te ważne tematy, ale także – dzięki obecności Prezydenta Artura Masa – nabierze wymiaru praktycznego. Katalonia jest współcześnie najlepszym przykładem tego, że świat ulega przeobrażeniom. Regionalne ruchy odśrodkowe należy odpowiednio zrozumieć i zaprojektować takie rozwiązania polityczne i gospodarcze, które zapewnią pokój i bezpieczeństwo w wymiarze międzynarodowym – dodaje.
Uczestnicy, wśród których znajdą się najwybitniejsi przedstawiciele polskiej, europejskiej i światowej nauki, będą starali się odpowiedzieć na pytanie o to, czy możemy mówić o kryzysie ideologii globalizmu oraz czy obserwujemy narodziny ery post-globalnej, w której to państwa narodowe, regiony i diaspory stają się ponownym motorem rozwoju Konferencja naukowa będzie okazją do interdyscyplinarnego, międzynarodowego spojrzenia na wyzwania globalizacji oraz regionalizmu, a także rozważenia potencjalnych konsekwencji zmian z politycznego, gospodarczego, społecznego, kulturowego, religijnego, filozoficznego oraz prawnego punktu widzenia.
globalizacja agnieszka grzechynka 1920x1080 v4 1Nabór referatów oraz zgłoszeń potrwa do 15 marca 2018 roku.

Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć tutaj. 
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->