logo ignatianumWybór studiów to ważny moment w życiu młodych ludzi. Ciężko podjąć decyzję, która sprawi, że te kilka lat nauki dadzą wymierne efekty, a nie okażą się marnotrawstwem czasu. Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Akademii Ignatianum w Krakowie to dobry wybór dla wszystkich ukierunkowanych na nowoczesne technologie, ale przede wszystkim dla ludzi z sercem i pasją.Branża dziennikarska i ogólnie nowe media są sektorem mocno analitycznym, opierającym się na skrupulatnie zbieranych danych i faktach, które odpowiednio należy interpretować. W tych zimnych kalkulacjach, dbaniem o wizerunek oraz projektowania kontentu, łatwo jest zapomnieć, a wręcz stracić pasję do tego co się robi. Pewna bardzo mądra sentencja mówi: jeśli twoja praca jest tym, co kochasz, to w rzeczywistości nie pracujesz, a rozwijasz swoje umiejętności. Zgodnie z tą dewizą realizowane jest dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Ignatianum i z takim nastawieniem przychodzą studenci, między innymi Monika Chrzanowska, która samą siebie nazywa “jedną z najszczęśliwszych studentek w Krakowie:

“Wybierając studia, kierowałam się przede wszystkim pasją oraz swoimi predyspozycjami. Dlaczego wybrałam dziennikarstwo akurat tutaj? Na Ignatianum nie ma niezręcznego dystansu między studentami a wykładowcami. W ciepłe dni studenci i zaprzyjaźnieni wykładowcy wspólnie spędzają przerwy między zajęciami na ławkach przed budynkiem uczelni. Wykładowcy, którzy przygotowują nas do pracy w mediach są niebywale wyrozumiali - nasi nauczyciele znają potrzeby studentów, a co najważniejsze podchodzą do nich indywidualnie”.
Zdjęcie
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna to dobry wybór dla osób szukających pracy, której toku nie da się przewidzieć. Decydujący się na pracę w tym zawodzie, muszą liczyć się z tym, że przetrwanie w tej branży wiąże się z ciągłym zdobywaniem wiedzy. Dlatego na Ignatianum można wybrać jedną z czterech specjalizacji: telewizyjną, radiową, prasową i internetową. Od tego wyboru później zależą praktyki studenckie, a także temat pracy licencjackiej. Przy okazji uczelnia jest znana ze swojego imponującego sprzętu - większość sal, w których odbywają się zajęcia są nowoczesne i w spokojnych kolorach. Największe wrażenie robią sale komputerowe, studio radiowe i telewizyjne (studio INIGO) oraz Wielka Aula im. Ks. Grzegorza Piramowicza SJ.

Ignatianum nie jest miejscem, które służy wyłącznie do zdobywania wiedzy - to coś więcej! Studia to czas zmian. Zmieniamy środowisko, w którym żyjemy, zmieniamy rozkład dnia, nawiązujemy nowe znajomości, a nade wszystko odkrywamy siebie. Ta uczelnia pozwala na odkrycie, a w następstwie rozwijanie swoich talentów. Takim rzeczom sprzyjają wydarzenia uczelniane, takie jak: Cecyliada, International Day, czy otwarte wykłady prowadzone przez wybitne osobistości. Podczas tych wydarzeń można spotkać ludzi, z którymi znajomość może trwać latami. Dlaczego? Ponieważ pierwszymi z pretekstów do zapoznania się są podobne pasje i wybór tej uczelni.

Dlaczego warto studiować dziennikarstwo i komunikację społeczną na Ignatianum? Ponieważ zajęcia są prowadzone przez niestereotypowych i doświadczonych wykładowców. Dziennikarstwo to studia praktyczne, więc uczymy się teorii poprzez praktykę. Ignatianum przede wszystkim pozwala pozostać sobą i pomaga w wytrwałym dążeniu do celu.

Więcej szczegółowych informacji dostępne są na stronie internetowej akademii dostępnej pod tym adresem: www.ignatianum.edu.pl
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->