Zarządzanie to kierunek, który realizowany jest w bardzo wielu uczelniach. Podobnie przedstawia się ilość studentów, którzy każdego roku opuszczają szkoły z dyplomem ukończenia studiów w zakresie zarządzania. Wiadomo, że nie każdy może być dyrektorem, kierownikiem, czy po prostu szefem. Studia to tylko jeden z elementów, które zwiększają, w mniejszym lub większym stopniu, szansę na zawodowy awans. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego kierunku studiów? Aby dowiedzieć się więcej o tym kierunku, zapoznaj się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania!


Czy łatwo się dostać na Zarządzanie?

Wszystko zależy od tego, na jakiej uczelni chcesz studiować. Na szczęście wybór jest bardzo duży i o ile zdałeś maturę, z pewnością masz szansę dostać się na wymarzony kierunek. Pamiętaj jednak, że dobre studia nie są tak łatwo dostępne. Rekrutacja wiąże się z koniecznością uzyskania wysokich wyników na świadectwie maturalnym. Warto zaznaczyć, że wcale nie jest już tak jak dawniej, gdy uznawało się, że uczelnia państwowa jest dobra, a prywatna - dla przeciętniaków. Obecnie mamy po prostu dobre i złe uczelnie, ich status nie ma tu nic do rzeczy.

Jakie znaczenie mają języki obce?

Kluczowe! Współczesny manager, który nie zna języków obcych skazany jest na działania, o charakterze lokalnym. Dziś praktycznie nikt nie robi już poważnego biznesu, bez współpracy i kontaktów zagranicznych.

Jakie przedmioty będę mieć na Zarządzaniu?

Jest ich bardzo wiele. Z pewnością na studiach w zakresie zarządzania, zapoznasz się z najistotniejszymi zagadnieniami: ekonomii, administracji, prawa gospodarczego, metodykami zarządzania, narzędziami informatycznymi wspierającymi zarządzanie, kierowaniem zasobami ludzkimi oraz marketingiem.

Czy absolwent Zarządzania ma duże szanse na sukces zawodowy?

Wiele zależy od tego, jak mierzyć ów sukces i w jaki sposób potraktować statystycznego absolwenta. Z pewnością można jednak wskazać na to, że kariera zawodowa stoi otworem przed ludźmi pracowitymi, dynamicznymi, otwartymi i rzetelnymi, dysponującymi zaawansowaną wiedzą i doświadczeniem.
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->