logo_umChcesz dowiedzieć się wszystkiego o studiach medycznych? Już wkrótce będzie taka okazja – Drzwi Otwarte on-line w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi!

 

W dniach 13-14 kwietnia zapraszamy na specjalnie przygotowaną platformę internetową, gdzie zaprezentujemy naszą uczelnię. Zapewnimy wszystkim zainteresowanym kompleksową informację przede wszystkim na temat oferty edukacyjnej, o którą zadbają przedstawiciele Działu Rekrutacji. Będzie można zapytać o zasady rekrutacji na różne kierunki, terminy rejestracji i składania dokumentów, egzaminy wstępne dla „starych” maturzystów czy progi punktowe z poprzednich lat. Eksperci z poszczególnych wydziałów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, a także z Biura Projektu „Operacja Sukces – unikatowy model kształcenia na Wydziale Lekarskim” odpowiedzą na szczegółowe pytania i rozwieją wszelkie wątpliwości przyszłych studentów. Potrzebne informacje uzyskają zainteresowani zakwaterowaniem w akademikach czy możliwościami otrzymania stypendium. Porozmawiać będzie można także ze studentami naszej uczelni, obecni będą m. in. przedstawiciele Samorządu Studenckiego, IFMSA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny) czy Klubu Uczelnianego AZS, którzy opowiedzą o sportowych pasjach i sukcesach. Udostępnimy kilka różnych kanałów komunikacji tak, aby każdy miał możliwość uzyskać ważne dla siebie informacje.

 

Wirtualny spacer po najciekawszych miejscach w uczelni będzie dodatkową atrakcją i możliwością poznania Uniwersytetu Medycznego w Łodzi w łatwy i przyjemny sposób.

Drzwi otwarte on-line są szczególnie atrakcyjne dla kandydatów z innych części naszego kraju, którzy będą mogli z łatwością zasięgnąć informacji i „pospacerować” w murach naszej uczelni.


Aby nas odwiedzić, wystarczy wejść na stronę www.drzwiotwarte.umed.lodz.pl i korzystać z wszystkich przygotowanych narzędzi. Informacyjna platforma internetowa będzie dostępna także później, a więc przez cały czas trwania rekrutacji będzie tam można szukać odpowiedzi na pytania.

 

Postaw właściwą diagnozę!

Pragniesz zdobyć prestiżowy zawód, który zapewni Ci w przyszłości satysfakcjonującą, dobrze płatną pracę? Czujesz, że twoim powołaniem jest pomaganie innym? Wybierz studia na Wydziale Lekarskim lub Farmaceutycznym.

 

Na Wydziale Lekarskim można studiować na trzech kierunkach: lekarskim, lekarsko-dentystycznym oraz technikach dentystycznych. Współczesna medycyna dynamicznie się rozwija, oferując szeroki wachlarz usług, które zapewniają komfort i bezpieczeństwo pacjenta. W związku z tym podstawowym obowiązkiem lekarza jest nieustanne kształcenie i elastyczność do nowych standardów leczenia. Praca z pacjentem i odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie nie należy do łatwych, ale jest to jeden z najbardziej satysfakcjonujących zawodów. Absolwenci kierunku lekarsko-dentystycznego oraz technik dentystycznych są przyjaciółmi pacjentów i dbają o bezbolesne i bezstresowe leczenie. Silnie dziś rozwinięte gałęzie stomatologii estetycznej i protetyki dają szerokie perspektywy ciekawej pracy.

 

Wydział Farmaceutyczny posiada w swojej ofercie trzy kierunki: farmację, analitykę medyczną oraz kosmetologię. Absolwenci mogą liczyć na ciekawą pracę m. in. w: aptekach, szpitalach, laboratoriach, firmach farmaceutycznych, kosmetycznych, gabinetach kosmetycznych. Farmacja i analityka medyczna to kierunki interdyscyplinarne, co znajduje przełożenie nie tylko na wszechstronne wykształcenie, ale i na szerokie możliwości znalezienia interesującej pracy. Kosmetologia to dziedzina wiedzy medycznej zajmująca się profilaktyką chorób skóry oraz przedwczesnych oznak starzenia, a także zagadnieniami związanymi z zabiegami upiększającymi i działaniem preparatów kosmetycznych. Jest to w tej chwili jeden z najbardziej obleganych kierunków na naszej Uczelni.

 

Zawód poszukiwany

 

Pragniesz czegoś więcej niż tylko studia medyczne? Marzy Ci się kariera w wojsku? Oferujemy bezpłatne studia we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej. Jesteśmy jedyną uczelnią w Polsce kształcącą oficerów lekarzy dla wojskowej służby zdrowia.

Studia medyczne na kierunku wojskowym przynoszą wiele dodatkowych korzyści, m. in. finansowych. Istotna jest także stabilizacja i rozwój zawodowy związane z wykonywaniem zawodu oficera lekarza. Odrębny tryb specjalizacji w wojskowych placówkach, różnego rodzaju kursy kwalifikacyjne i specjalistyczne oraz językowe to z całą pewnością bardzo kuszący pakiet możliwości na przyszłość.

Kandydaci na kierunek lekarski Wydziału Wojskowo-Lekarskiego powinni być przygotowani na rekrutację dwuetapową. 31 marca zakończyła się rejestracja on-line na stronie internetowej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (www.wso.wroc.pl). Od maja 2011 rozpocznie się drugi etap rejestracji kandydatów na kierunek wojskowo–lekarski Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - za pośrednictwem strony Uczelni: www.umed.pl (także dla kandydatów na studia cywilne). W lipcu przyszłych żołnierzy czekają badania lekarskie i psychologiczne oraz test sprawnościowy, sprawdzający predyspozycje do pełnienia zawodowej służby wojskowej.

Kierunek lekarski Wydziału Wojskowo-Lekarskiego to nie tylko prestiż, wysoki poziom edukacji i korzyści materialne - to także szansa na przygodę życia.

Wybierz najkorzystniejszą opcję!

 

Wydział oferuje także studia na kierunku fizjoterapia. Fizjoterapeuci to dziś nie tylko rehabilitanci pracujący w szpitalach i sanatoriach, lecz szeroko wykwalifikowani specjaliści zajmujący się tak leczeniem, jak i profilaktyką. Pracują w przychodniach sportowo-lekarskich i klubach sportowych, także dla osób niepełnosprawnych, gabinetach masażu, odnowy biologicznej, klubach fitness. Mają wiele możliwości dalszego rozwoju i poszerzania umiejętności poprzez różnego rodzaju kursy (np. masażu japońskiego, tajskiego, akupresury), studia podyplomowe (fizjoterapia z gimnastyka korekcyjną, z elementami zdrowia publicznego, w odnowie biologicznej). A więc… weź przyszłość w swoje ręce!

 

Zdrowo podejdź do swojej kariery!

 

Widzisz swoją przyszłość w ochronie zdrowia, ale nie interesuje Cię praca z pacjentem? Nie wiesz co wybrać – medycyna czy zarządzanie? A może interesują Cię nauki społeczne? Jeśli tak, to Wydział Nauk o Zdrowiu jest właśnie dla Ciebie! Zobacz jakie masz możliwości…

 

Wybierz przygodę na całe życie, zostań ratownikiem medycznym i pomagaj innym, kiedy najbardziej tego potrzebują. Dynamiczne zmiany społeczno-ekonomiczne i stale pojawiające się nowe zagrożenia związane z postępem cywilizacyjnym uświadomiły konieczność stworzenia dobrze przygotowanego systemu pomocy, który zapewniałby profesjonalną pomoc i poczucie bezpieczeństwa. Absolwenci ratownictwa medycznego mają szerokie możliwości wyboru miejsca pracy zawodowej: od stacji pogotowia ratunkowego, szpitalnych izb przyjęć, poprzez służby ratownicze (PCK, WOPR, GOPR, policja, straż pożarna, wojsko), aż po instruktorów pierwszej pomocy oraz koordynatorów medycznych przy zabezpieczeniu imprez masowych.

 

Jeśli chcesz pracować w zespole, którego celem jest pomoc człowiekowi choremu w radzeniu sobie z chorobą, dbać o zdrowie i bezpieczeństwo innych, aktywnie zmieniać opiekę nad pacjentem, wybierz karierę pielęgniarki lub położnej. Oddział Pielęgniarstwa i Położnictwa przygotuje Cię do zawodu na bardzo wysokim poziomie. Sztuka działania – profesjonalna pielęgnacja, celna diagnoza, prowadzenie procesu pielęgnowania podopiecznego – takie cele wyznaczają młodym ludziom wykładowcy. Pielęgniarki i położne stanowią najliczniejszą grupę zawodową służby zdrowia na świecie - ponad 40% zatrudnionych w opiece zdrowotnej. Innowacyjność w pielęgniarstwie to podstawowe źródło postępu w opiece zdrowotnej na całym świecie.

 

Studia na kierunku zdrowie publiczne oferują niezbędną wiedzę menedżerską i umiejętności związane z funkcjonowaniem rynku usług zdrowotnych, konieczne do nowoczesnego zarządzania placówkami służby zdrowia i ich personelem. Program kształcenia obejmuje m. in. podstawy medycyny, nauk społecznych, prawa, ekonomii i zarządzania. Uniwersytet Medyczny w Łodzi daje możliwość zdobywania wiedzy z zakresu zdrowia publicznego w ramach pięciu specjalności: promocja zdrowia, medycyna ratunkowa, ubezpieczenia zdrowotne i pielęgnacyjne, organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia oraz epidemiologia, statystyka i informatyka medyczna.

 

Jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin socjologicznych jest obecnie socjologia zdrowia. W naukach medycznych coraz istotniejsze staje się badanie społecznych, kulturowych, cywilizacyjnych, ekonomicznych czy politycznych uwarunkowań nowych zjawisk, takich jak choroby cywilizacyjne, starzenie się społeczeństwa, ryzyko towarzyszące globalizacji, postęp inżynierii genetycznej oraz biomechaniki, uzależnienia, rosnąca potrzeba profilaktyki i promocji zdrowia. Absolwenci socjologii podejmują pracę w instytucjach zajmujących się problematyką zdrowia społecznego - marketingiem społecznym, promocją zdrowia, profilaktyką problemów zdrowotnych, edukacją zdrowotną, w branży badań marketingowych w agencjach PR oraz reklamowych, w mediach.

 

Dietetyka jest intensywnie rozwijającą się dziedziną nauki obejmującą badanie produktów żywnościowych i procesów żywienia, opracowywanie diety odpowiedniej dla osób zdrowych i chorych zgodnie z ich stanem zdrowia, wiekiem i trybem życia oraz zastosowanie specjalistycznej wiedzy w procesach profilaktyki, leczenia i promocji zdrowia. Dietetyk łączy kompetencje technologa żywienia i lekarza, dlatego może pracować zarówno w ośrodkach zdrowia czy szpitalach, jak i w klasycznie rozumianej gastronomii. Mogą to być gabinety dietetyczne, poradnie specjalistyczne – gastrologiczne, chorób metabolicznych, ale także zakłady żywienia zbiorowego (np. firmy cateringowe), placówki sportowe, gdyż odpowiednia dieta jest dla sportowców niezwykle ważna.

 

Biotechnologia? – Zamawiam!

 

Zauważalny w ostatnim dziesięcioleciu szybki rozwój medycyny i technik z nią związanych implikuje konieczność podejmowania zadań o charakterze interdyscyplinarnym - z pogranicza fizyki i elektroniki oraz chemii i biologii eksperymentalnej.

Według raportów dotyczących rynku pracy w perspektywie następnych 5 i 15 lat - wśród wszystkich kierunków przyrodniczych zapotrzebowanie na absolwentów biotechnologii jest najwyższe, zarówno w perspektywie najbliższych 5, jak i 15 lat. Obecnie 39% miejsc pracy to praca dla specjalistów z biotechnologii. Biotechnologia medyczna jest najmłodszą gałęzią kształcenia biotechnologii w polskich szkołach wyższych, a liczba studentów nie przekracza 2000. Absolwenci biotechnologii mogą obecnie znaleźć zatrudnienie w różnych branżach przemysłowych: farmaceutycznej, medycznej, spożywczej, kosmetycznej, ochronie zdrowia i ochronie środowiska. Program studiów obejmuje zagadnienia mieszczące się na styku medycyny molekularnej, współczesnych metod biologii eksperymentalnej i technologii. Studia w specjalności biotechnologia medyczna realizowane są w ramach programu zamawianych kierunków studiów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ponadto oferujemy drugą specjalność: elektroradiologię.

 

 

Uniwersytet Medyczny w Łodzi co roku kształci kilkuset specjalistów profesjonalnie przygotowanych do wykonywania zawodów medycznych. Ciekawy zawód, stabilna i satysfakcjonująca praca to najlepszy pakiet na przyszłość! Dokonaj najlepszego wyboru - studia w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi to gwarancja dobrego startu w jeszcze lepszą przyszłość!

 

 

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->