phoca thumb s myszkaPasjonaci informatyki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie stanęli na podium w konkursie Deadline24 - ogólnopolskim, drużynowym maratonie programistycznym.

 

24-godzinny finał, do którego doszło 90 zawodników spośród 480 chętnych, odbywał się we wtorek i w środę w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu. Na zaszczytnym drugim miejscu uplasowali się: Igor Adamski, Tomasz Wiatrowski oraz Wojciech Łopata z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zwyciężył zespół Big Test Icicles, skupiający programistów z NK.pl. Na trzecim miejscu uplasowała się Grupa Galois.

Podczas finału uczestnicy otrzymali zadania, tradycyjnie oparte na historii żukoskoczków i rozpoczęli zmagania z czasem, przeciwnikami oraz własnym zmęczeniem. W zmaganiach uczestniczyły osoby z całej Polski - programiści, którzy mogą poszczycić się wyjątkowymi umiejętnościami oraz szeroką wiedzą z zakresu informatyki. Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca był tablet dla każdego członka zwycięskiej drużyny, za drugie miejsca - netbooki, a za trzecie - czytniki.

Wybór miejsca finału nie był przypadkowy. Chodziło o pokazanie młodym ludziom części śląskiego dziedzictwa przemysłowego. - Kopalnia Guido to wyjątkowe miejsce w skali kraju, z niepowtarzalną atmosferą, przesyconą historią - mówi Jarosław Kacprzak z firmy Future Processing, która jest pomysłodawcą i głównym organizatorem konkursu.

Pomysł na organizację Deadline24 zrodził się w 2009 r. Współorganizatorem tegorocznej edycji była Kopalnia Guido. Konkurs patronatem objęli rektorzy Politechniki Śląskiej, Politechniki Opolskiej, Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

PAP - Nauka w Polsce

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->