phoca thumb l agh-logo1W dniach 19-20 kwietnia b.r. w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się konferencja naukowo-techniczna pt. „Budownictwo podziemne i bezpieczeństwo w komunikacji drogowej i infrastrukturze miejskiej”.


Celem konferencji jest m.in. wymiana doświadczeń i wiedzy pomiędzy środowiskiem naukowym, a specjalistami z Polski i świata (m.in. z Hiszpanii, Niemiec i Czech). Organizatorzy wyodrębnili kilka głównych obszarów tematycznych dyskusji: budownictwo tunelowe, bezpieczeństwo w tunelach w czasie ich budowy i eksploatacji, parkingi podziemne w infrastrukturze miejskiej czy wyposażenie i zarządzanie tunelami.

Konferencję otworzą o godz. 12:00 Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Antoni Tajduś oraz prof. Stanisław Nawrat. Wśród ponad dwudziestu prelegentów znaleźli się m.in. dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii AGH, prof. Piotr Czaja, który opowie o współczesnych możliwościach technologicznych budowy tuneli czy Wojciech Grodecki z Podkomitetu Budownictwa Podziemnego, który przybliży słuchaczom metody budowy tuneli na przykładzie Metra Warszawskiego. Wśród omawianych zagadnień znajdą się także kwestie związane z bezpieczeństwem w tunelach komunikacyjnych czy zastosowaniem kurtyn powietrznych do kontroli rozprzestrzeniania się dymu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Minister Transportu, Budownictwa  i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak, Rektor Akademii Górniczo-Hutniczej prof. Antoni Tajduś i Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad Lech Witecki.

 

Dwudniowa konferencja odbędzie się w sali audytoryjnej nr 3 w budynku A-4.

Szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia znajdą Państwo na stronie: www.bibt.agh.edu.pl

 

Bartosz Dembiński
Rzecznik Prasowy AGH

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->