pawilon1aW dniu 25 kwietnia 2012 roku władze Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oddały do użytku nowy budynek dydaktyczny na kampusie naszej Uczelni - pawilon "G".


Poświęcenia nowego pawilonu dokonał Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Dziwisz. Metropolita Krakowski podarował przy tej okazji Rektorowi UEK portret Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas ceremonii otwarcia głos zabrał m.in. Piotr Szymański, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie. Pierwsi goście nowoczesnego pawilonu wysłuchali także krótkiej prezentacji jego historii oraz fotorelacji z powstawania, które przybliżył prof. Zbigniew Dresler, Pełnomocnik Rektora ds. Organizacji i rozwoju Uczelni. Uczestnicy zapoznali się także z nowoczesnymi rozwiązaniami multimedialnymi, które zapewniają zamontowane w nowym pawilonie dotykowe tablice multimedialne. Ten specjalny pokaz poprowadził Jakub Oczkowski z firmy ZSK Kraków Sp. z o. o.

Nowy pawilon dydaktyczny to przede wszystkim sale wykładowe, seminaryjne oraz konferencyjne. Pawilon składa się z 4 żelbetowych kondygnacji o łącznej wysokości 13,5m. Łącznie zmieści się z nim 626 osób, które będą mogły korzystać z 11 sal wykładowych, 2 sal konferencyjnych, a także sali seminaryjnej. Każda z sal posiada tablice interaktywne, a nowy pawilon jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Z możliwości nowego pawilonu społeczność Uczelni skorzysta przede wszystkim od początku nowego roku akademickiego - wtedy rozpoczną się tam na stałe zajęcia dydaktyczne. Do tego czasu potrwa także cykl szkoleń z zakresu obsługi interaktywnych tablic multimedialnych przeznaczony dla studentów i pracowników. Już niebawem w nowym pawilonie zaczną odbywać się tzw. dodatkowe przedsięwzięcia takie jak konferencje czy wykłady specjalne Już jutro zaplanowano tam wybory władz dziekańskich na Wydziale Zarządzania UEK.


Całkowity koszt projektu "Nowoczesna baza edukacyjna na terenie Kampusu UEK – budynek dydaktyczny dla potrzeb rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie" wyniósł 10 625 116 zł. Dzięki 70% dofinansowaniu z Unii Europejskiej wkład własny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie to jedynie 30% tj. 3 187 535 zł. Dodatkowo połowa udziału UEK w ww. kwocie tj. ok. 1 600 000 zł zostanie sfinansowana  z tzw. rezerwy celowej Ministra Finansów.


!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->