12fnTeoria – Poznanie – Doświadczenie to hasło tegorocznej edycji Festiwalu Nauki w Krakowie, który odbywać się będzie od 9 do 12 maja br. Patronem wydarzenia jest Jan Józef Ignacy Łukasiewicz. Głównym koordynatorem Festiwalu jest po raz kolejny Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie.

Od jutra, tj. 9 maja do soboty - 12 maja trwać będzie XII Festiwal Nauki w Krakowie. Naukowe miasteczko namiotowe pojawi się na płycie Rynku Głównego w Krakowie dnia 10 maja oraz 11 maja na terenie Collegium Medicum UJ, przy ul. św. Anny 12.


Panele dyskusyjne, prezentacje, warsztaty, wycieczki, występy, spektakle i wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy odwiedzą tegoroczny, dwunasty z kolei Festiwal Nauki w Krakowie.

Centrum wydarzeń w postaci Festynu Nauki zlokalizowane będzie tradycyjnie na płycie Rynku Głównego w Krakowie oraz na terenie Collegium Medicum UJ, przy ul. Św. Anny 12.


Program festwialowych atrakcji:

 

Czwartek, godz. 12.00-16.00

- Przejazd zabytkowego tramwaju promującego XII Festiwal Nauki w Krakowie na trasie Poczta Główna- Starowiślna- Hala Targowa-Rondo Grzegórzeckie- Rondo Mogilskie-Lubicz- Dworzec Główny-Poczta Główna – trasa została zmieniona ze względu na remont torowiska przy Teatrze Bagatela.
Podczas akcji promocyjnej rozdawane będą m.in. ulotki, gadżety oraz bezpłatne bilety na godzinny rejs statkiem po Wiśle.

Czwartek, Piątek, godz. 15.00-16.00
- Bezpłatna projekcja filmów pt. „Ignacy Łukaszewicz” oraz „Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukaszewicza”
- Kino pod Baranami, Rynek Główny 27 (wejściówki dostępne w kasie Kina na godzinę przed każdym seansem)


Sobota, godz. 13.00-14.00

- Godzinny, bezpłatny rejs statkiem po Wiśle. Podczas rejsu uczestnicy otrzymają gadżety promujące XII Festiwal Nauki w Krakowie.

 

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->