phoca thumb s wse logo

W Kinie Pod Baranami trwa wakacyjny przegląd filmowy - Letnie Tanie Kinobranie po 6 złotych. Drugi tydzień przeglądu został zorganizowany we współpracy z Wyższą Szkołą Europejską im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie i zaprezentuje 19 filmów, stawiających różne pytania na temat świata, który nas otacza.

 


Tydzień znakomitych produkcji z różnych zakątków świata to kolejna wspólna inicjatywa Kina Pod Baranami oraz Wyższej Szkoły Europejskiej. Już wcześniej organizowali razem Przegląd filmów Chińskich „Poczuj Chiny”, który cieszył się ogromną popularnością. Tym razem, selekcji filmów dokonali eksperci kierunku Stosunki międzynarodowe Wyższej Szkoły Europejskiej i zapewniają, że poziom doznań zmysłowych na pewno nie będzie niższy. - W ramach przeglądu wybraliśmy filmy dotyczące różnorodności kultur, tradycji i religii w kontekście relacji międzyludzkich. Nie zapomnieliśmy także o trudnych kwestiach konfliktów politycznych i zbrojnych oraz współczesnych problemach społecznych. Zapowiada się prawdziwie fascynująca podróż w głąb naszej i obcej tożsamości kulturowej i narodowej- mówi prorektor ds. kierunku Stosunki międzynarodowe, dr Wojciech Michnik.


Wśród bogatej oferty filmów polskich i zagranicznych znajdują się takie propozycje jak: „Lady”, „Ludzie Boga”, „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł”, „Nawet deszcz” oraz wiele innych.


Więcej informacji można znaleźć na stronie www.kinopodbaranami.pl oraz www.wse.krakow.pl.

!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->